مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند

امروزه تجارت خارجی نقش اساسی در اقتصاد کشورها بازی می کند و در این راستا چگونگی و دستیابی به بازارهای جهانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این میان نقش نمایشگاهها به عنوان عامل بسیار مهمی در زمینه کسب بازارهای جهانی و ایجاد تحرک در اقتصاد کشورها بر کسی پوشیده نیست. امروز دیگر از نمایشگاهها بعنوان محلی برای خرید و فروش کالا صحبت نمی‌شود بلکه نقش نمایشگاهها در ایجاد تحرک و تحول در اقتصاد کشورها مطرح است. اکسپو یک نمایشگاه جهانی است که هر ساله در یک کشور از پیش تعیین شده برگزار میشود. نمایشگاه اکسپو شهر جدید پرند با مساحت ۳۰۰ هکتار، یکی از ارکان اصلی عرضه و معرفی کالا در نیل به اهداف استراتژیک بخش بازرگانی کشور محسوب شده و می تواند نقش بسزایی در فعالیت‌های صنعتی – تجاری – بازرگانی، منطقه ایفا نماید. همجواری نمایشگاه اکسپو با یکی از بزرگترین فرودگاههای بین المللی خاورمیانه در کنار آزادراه تهران – ساوه، آزاد راه تهران- قم، راه آهن  تهران جنوب و وجود ناحیه ۳۰۰ هکتاری صنعتی، می تواند نقشی جهانی برای شهر جدید پرند به همراه آورد. بطور کلی می توان نمایشگاهها را در ۶ گروه خلاصه نمود: نمایشگاههای بین المللی بازرگانی عمومی، بازرگانی تخصصی، اطلاعاتی، ملی، منطقه ای، جهانی و اختصاصی.

   در این میان نمایشگاههای اکسپو هر چهار یا پنج سال یکبار در سطح بسیار گسترده ای و با اهداف مختلف اقتصادی، بازرگانی و اجتماعی و به منظور نزدیک نمودن ملل جهان به یکدیگر برای مدت طولانی که حداقل پنج یا شش ماه طول می کشد در یک نقطه ای از جهان برپا می شود. در این نمایشگاهها معمولا” کشورهای شرکت کننده به نمایش کلیه فعالیتهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود مبادرت می ورزند و در واقع کلیه مشخصات یک کشور به صورت یک مجموعه به معرض نمایش جهانیان قرار می گیرد.

برگزاری چنین نمایشگاههایی در کنار اهداف فرهنگی خود می تواند خریداران و مصرف کنندگان زیادی را در یک بازار بزرگ و با فروشندگان متنوع به صورت مجتمع در یک مکان جمع آوری نماید. ارائه کنندگان کالاهای مشتریان بیشتری بسویشان جذب خواهد شد و در مقابل نیز مصرف کنندگان کالاهای بهتر و ارزانتری بدست می آورند.

لطفا به این نوشته از ۵ امتیاز دهید
[جمع امتیاز: ۰ میانگین: ۰]
مطالعه این مقاله
چطور خانه دار شویم؟
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما