مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
blank

مترو پرند تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار تهران :
مترو پرند تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

 

استاندار تهران اعلام کرد: مترو پرند در سه فاز تا خرداد ١۴٠٠ به بهره‌برداری می‌رسد و اجرای فاز سوم احداث آن بنابه دلایلی از جمله تامین نشدن بودجه و تخصیص نیافتن زمین پروژه طولانی شده‌است.

«انوشیروان محسنی‌بندپی» روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون تمام تلاش ما در مجموعه استانداری این است، با همراهی سایر دستگاه‌ها، این پروژه را به سرانجام برسانیم تا مطالبه دیرینه مردم منطقه پرند محقق شود.
در همین باره،‌ مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه نیز، امروز به خبرنگار ایرنا گفت: ساخت مترو پرند به کندی پیش می رود و برای سرعت بخشیدن به آن باید دولت کمک کند.

علی امام افزود: طبق قانون بودجه ساخت مترو پرند متکی به بودجه دولتی است و اگر دولت کمک کند تا قبل از پایان دولت این خط راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: امسال ۶۴ میلیارد تومان به شهرداری تهران برای ساخت مترو پرند اختصاص یافت در صورتی که حداقل یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای راه‌اندازی اولیه مترو پرند بودجه نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: در این خصوص تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه، استانداری تهران و شهرداری در زمینه احداث و راه‌اندازی مترو پرند تهیه شده ولی هنوز نهایی نشده‌است.

وی درباره اینکه قرار بود از طریق تهاتر برخی از املاک، ساخت مترو  پرند انجام گیرد و تفاهم‌نامه‌ای با شرکت شهرهای جدید انجام شود نیز گفت: دو سال پیش تفاهمی در این زمینه حاصل شد ولی به دلیل سد قانونی فقط ۶ میلیارد تومان از این طریق تامین شد؛ در حالی که ما برای ساخت مترو پرند نیاز به تزریق پول به صورت فوریتی هستیم.

مدیرعامل مترو تهران: آمادگی بهره برداری از خط مترو پرند تا سال آینده وجود دارد

به گفته امام، در صورت تامین منابع مالی این آمادگی وجود دارد تا سال آینده این خط به بهره برداری برسد و آرزوی چندین ساله مردم شهر پرند برآورد شود.

وی خاطرنشان کرد: روزانه چندین هزار نفر از ساکنان شهر پرند برای کار و تحصیل به تهران عزیمت می کنند و اگر این خط راه اندازی شود شاهد افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مسافران ناوگان مترو تهران و حومه خواهیم بود.

تغییر دستگاه مسئول پروژه مترو پرند منتفی است

بندپی نیز  در مورد حل مشکلات مطرح شده برای تکمیل مترو پرند گفت: در مورد تخصیص اعتبار ۱۰۰ درصدی مترو به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نامه نوشته شده و ضمن اینکه پیشنهاد تغییر دستگاه اجرایی مسئول اجرای پروژه نیز منتفی است زیرا صرفا سبب طولانی شدن روند احداث مترو می‌شود.

وی  بیان کرد: تعهد شرکت شهرک‌های جدید برای تخصیص ۵۰ هکتار زمین به مترو جهت ایجاد مجتمع ایستگاهی و غیره با کمک شهردار پرند نیز پیگیری و ۲۵ هکتار باقی مانده از این میزان تخصیص داده می‌شود.

استاندار تهران گفت: موضوعات دیگر از جمله عبور خط انتقال برق در حریم ۶  کیلومتری شهری و همچنین تعارض‌هایی که با راه‌آهن وجود دارد، بررسی و مرتفع می‌شود تا با همت مسئولان و پیگیری‌های استانداری تهران این پروژه تا پایان خرداد سال آینده افتتاح شود.

شهر پرند در ۳۵ کیلومتری غرب تهران و در کنار اتوبان ساوه احداث شده است.

این شهر دارای ۷ فاز است و در آینده قرار است به ۱۶ فاز گسترش پیدا کند.

فازهای صفر تا سه شامل املاک سنددار شرکتی یا شخصی‌ساز و فازهای ۴ تا ۶ شامل املاک مسکن مهر می‌شوند.

منبع : ایرنا

لطفا به این نوشته از ۵ امتیاز دهید
[جمع امتیاز: ۱۱ میانگین: ۵]
اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما