بنگاه مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
بنگاه مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند

چطور خانه خود را سریع تر و گرانتر بفروشیم

 

امروزه برای داشتن خانه‌ای مناسب، طراحی داخلی، استفاده از مبلمان و وسایل لوکس و جدید اهمیت زیادی پیدا کرده است و مردم سعی دارند با به‌روز کردن سبک زندگی، هم از یکنواختی و روزمرگی رهایی پیدا کرده و هم زندگی ایده‌آل‌تری را تجربه کنند.
در زندگی شهری امروز، جابجایی مسکن به یکی از مهم‌ترین مسائلی تبدیل شده که هر ساله شهرنشینان را درگیر تغییر و تحولی برای رسیدن به شرایط بهتر در زندگی می‌کند. در این جابجایی لازم است تا خانه‌ای که اجاره یا خریداری شده به خریدار یا مستأجر دیگری سپرده شود. بازار خرید و فروش و اجاره مسکن، به‌ویژه در شهرهای بزرگ، به‌شدت بازاری بزرگ و رقابتی‌‌ست. در نتیجه دانستن نکاتی که بتواند توان رقابت شما در این بازار بزرگ را افزایش دهد بسیار مهم جلوه می‌کند.

ما در این مطلب قصد داریم با ۱۰ نکته مهم به شما کمک کنیم تا خانه خود را راحت‌تر اجاره دهید یا بفروشید. این نکات شاید به ظاهر ساده به‌نظر برسند اما می‌توانند بسیار مهم و کلیدی باشند. تا جائیکه نادیده گرفتن آن‌ها منجر به این شود که مشتری از معامله خانه شما منصرف شود.

۱از سلیقه خود استفاده کنید
از آنجائیکه بسیاری از تصمیمات افراد برای خرید چیزی در گام اول بر مبنای ظاهر صورت می‌گیرد در فروش یا اجاره دادن خانه نیز، ظاهر و دکوراسیون منزل شما بسیار مهم است. پس سعی کنید با ایده‌های خلاقانه و صرف اندکی هزینه خانه خود را زیباتر کنید. اگر قصد تغییر فضای داخلی خانه‌تان را دارید با ترفندهای کم‌هزینه‌تر و ساده‌ای چون استفاده از کاغذ دیواری یا کاشی‌های چسبی در یک یا دو دیوار، نورپردازی و حتی استفاده از یک آباژور یا تغییر در طیف رنگ اثاثیه خانه‌ می‌توانید فضای یکنواخت را تغییر دهید. در مطالب بعدی شما را با تعدادی از این ایده‌های خلاقانه آشنا می‌کنیم.

۲برخوردی گرم داشته باشید
در حقیقت پسندیدن خانه ازسوی یک مستأجر یا خریدار، نیازمند روابط‌عمومی بالای مالک برای معرفی امکانات و ظرفیت‌های هر واحد مسکونی است. بر همین اساس هم لازم است که اگر قصد فروش یا اجاره دادن خانه‌‌ خود را دارید برخوردی گرم داشته باشید. لازم است بدانید اولین برخورد میل و رغبت بازدیدکننده را برای پرسش نسبت به شرایط خانه بیشتر می‌کند و برخوردی سرد و بی‌تفاوت می‌تواند خریدار یا مستأجر را منصرف کند.

۳امکانات ملک را شرح دهید
امکاناتی چون کمد دیواری، کابینت‌ها، انباری و بالکن برای بانوان بسیار اهمیت دارد. پس اگر این موارد را خوب معرفی کردید می‌توانید به بخش زیادی از رضایت مشتری برای خرید یا اجاره خانه‌تان دست پیدا کنید.

۴مزایا و معایب محله را بازگو کنید
می‌توانید اطلاعاتی درباره امکانات محله نظیر بیمارستان، پمپ‌بنزین، بازارچه‌های محلی، فروشگاه‌های بزرگ، مدرسه و… را در اختیار مشتری قرار دهید. اگر مشتری از این امکانات بی‌خبر باشد، اطلاعات شما در جلب نظر او بسیار مؤثر خواهد بود زیرا افراد اغلب دوست دارند محله‌ای را برای زندگی برگزینند که تمام نیازهای اولیه خود را در کمترین زمان ممکن برطرف کنند.

البته این نکته باعث نمی‌شود که بخواهید معایب محله را مخفی کنید. ولی سعی کنید وقتی معایب را بازگو می‌کنید بر نکات مثبت محله نیز تأکید داشته باشید.

۵نور خانه را فراموش نکنید
توجه کنید که روشن بودن خانه و نورگیر بودن آن یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در پسندیدن یک ملک مسکونی از‌سوی خریدار است. حتی اگر مسکنی که برای اجاره یا فروش گذاشته‌اید، به اصطلاح مدل اتوبوسی‌ست و سالن پذیرایی یا نشیمن آن چندان آفتابگیر نیست، می‌توانید با روشن نگاه داشتن چراغ‌ها و جلب توجه بازدیدکننده نسبت به دیگر امتیازهای خانه‌تان، نبود نور کافی را به‌عنوان گزینه‌ای که در کنار دیگر پتانسیل ملک اهمیت کمتری دارد، معرفی کنید.

۶توجه به نظم و چیدمان
توجه داشته باشید که تمیزی منزل یکی از مواردی است که باعث توجه بیشتر می‌شود. هرچه خانه‌تان شلوغ‌تر و بی‌نظم‌تر باشد بیشتر توی ذوق می‌زند اما هرچه تمیزتر باشد و وسایل با سلیقه بهتری چیده شده باشند قطعا مراجعه‌کننده بیشتر سرذوق می‌آید.

۷– معایب را نپوشانید
اگر بخشی از خانه مثل دیوارها دچار ریزش رنگ یا ترک‌خوردگی شده بهتر است با چیدمان مناسب دیگر زوایای خانه را نشان دهید اما تلاشی نسبت به پوشاندن دیوار نکنید چراکه در نهایت با اعتراض و انتقاد کسی که خانه‌تان را اجاره می‌کند یا می‌خرد روبه‌رو خواهید شد. وقتی شما معایب خانه را از زبان خودتان بازگو کنید مشتری راحت‌تر به شما اعتماد کرده و تمایل بیشتری برای معامله با شما خواهد داشت.

مطالعه این مقاله
پرند فاز ۶ پروژه نو آوران اسکان

۸پاکیزگی بخش ورودی
یکی دیگر از مواردی که لازم است هنگام بازدید خریدار یا مستأجر از منزل به آن توجه کنید، تمیز بودن ورودی خانه است. پس چیدن کفش‌ها در جاکفشی و پاکیزه نگاه‌داشتن قسمت ورودی منزل را فراموش نکنید! یک پادری یا قالیچه زیبا نیز می‌تواند زیبایی ورودی خانه شما را دوچندان کند.

۹از پذیرفتن بازدید‌کنندگان بدون هماهنگی قبلی پرهیز کنید
با توجه به اهمیت نظم و پاکیزگی منزل در تصمیم‌گیری مشتری، همیشه پذیرای بازدیدکنندگانی باشید که با هماهنگی قبلی برای بازدید به منزل شما می‌آیند تا فرصت داشته باشید منزل خود را مرتب کنید.

۱۰قیمت مشخصی برای توافق اعلام کنید
یکی از مواردی که باعث می‌شود بسیاری از معامله‌ها به سرانجام نرسد و لغو شود، گرانی بی‌مورد خانه‌هاست. نرخ منصفانه‌ای را به‌صورت دقیق اعلام کنید، مثلا اگر قرار است منزل خود را در سایت‌های اینترنتی آگهی کنید به جای نوشتن قیمت‌های بسیار بالاتر از ارزش خانه یا نوشتن قیمت توافقی، قیمت دقیقی را اعلام کنید. وقتی در ذهن خود رقمی را مشخص کرده‌اید اما به جای نوشتن قیمت از عبارت توافقی استفاده می‌کنید نمی‌توانید مخاطب هدف را بیابید و امکان دارد بسیاری از افراد قیمت‌هایی را پیشنهاد دهند که با آن‌چه که در ذهن شماست بسیار متفاوت باشد. در نتیجه برای جلوگیری از اتلاف وقت قیمت را دقیق ذکر کنید، این کار همچنین باعث می‌شود که در زمان مراجعه، با بازدیدکننده بر سر قیمت جر و بحث نکنید. البته پیشنهاد می‌شود اندکی جا برای تخفیف دادن به مشتری هم بگذارید.

امیدواریم با دانستن این نکات بتوانید خانه خود را به قیمتی مناسب و در زمانی مناسب اجاره دهید یا بفروشید.
اگر تا به حال خانه‌ای فروخته‌اید یا اجاره داده‌اید تجربیات خود را در بخش نظرات این مطلب با ما اشتراک بگذارید.

این سوالاتی است که وقتی تصمیم به فروش خانه می گیرید

در ابتدا مشاور های املاک و بعد خریداران هنگام بازدید خانه ،از شما می پرسند.

  • چند سال است که در این خانه ساکن هستید؟
  • چرا دارید جابجا می‌ شوید؟
  • همسایه‌ها چطور هستند؟ 
  •  اخیراً چه تعمیراتی در خانه‌تان انجام داده‌اید؟ 
  • می‌بینم همسایه‌تان منزلش را فروخته است. شما اطلاع دارید چه قیمتی فروخته؟ 

پرسیدن این سوالات توسط مشاوران املاک کاملا منطقی و یک امر طبیعی است. چرا که برای قیمت گذاری ، ملک شما و سریع به فروش رفتن آن نیاز دارد تا تمامی اطلاعات مربوط به خانه شما را به طور کامل داشته باشد. اما خریداران از پرسیدن این سوالات به دنبال درخواست کاهش قیمت و گرفتن تخفیف از شما هستند. اگر می خواهید که جواب منطقی برای این سوالات که بالاخره از شما پرسیده می شود داشته باشید و خانه خود را با سود بالا و بدون ضرر کردن به فروش برسانید پیشنهاد می کنیم که این مطلب را دنبال کنید.

 

 

چند نکته که باید قبل از اقدام کردن برای فروش خانه بدانید

تصمیم قطعی برای فروش خانه بگیرید

فروش خانه بنابر هر دلیلی اصلا کار ساده ای نیست.باید برنامه ریزی برای محل جدید زندگی داشته باشید.خود را آماده برای اسباب کشی کنید و خانه ی جدیدی را پیدا کنید.تا از این مسائل مطمئن نشدید تصمیم خود را با مشاور املاک مطرح نکنید.چراکه ممکن است در اولین فرصت مشتری برای خرید خانه حاضر باشد اما شما هنوز محل جدیدی برای زندگی کردن پیدا نکردید!

قیمت گذاری دقیق و منطقی برای ملک خود داشته باشید

برای قیمت گذاری ملک احساسی بر خورد نکنید! مشتری بر اساس قیمت بازار و شرایطی که وجود دارد خانه ی شما را می خرد. نه بر اساس سال هایی که شما در آن خانه زندگی کرده اید و خاطره های خوبی دارید. برای قیمت گذاری ملک حتما از کارشناسان و مشاورین املاک راهنمایی بگیرید. در کل سعی کنید تا کل مبلغ تعیین شده را منطقی و قابل قبول مطرح کنید با اینکار سرعت فروش خانه و پیدا کردن مشتریان واقعی را بالا می برید و افراد کمتری هم

مطالعه این مقاله
تفاوت قول نامه و مبایعه نامه

در خواست تخفیف و کاهش قیمت از شما می کنند.

اگر خانه شما احتیاج به تعمیرات جدی و اساسی دارد سریعا اقدام کنید

معمولا کسی دوست ندارد خانه ای را خریداری کند که جز پول آن هزینه ی هم برای تعمیرات پرداخت کند.

 

اگر قصد رنگ کردن خانه را دارید می توانید تا پیدا شدن مشتری صبر کنید

از معامله که مطمئن شدید به سلیقه مشتری می توانید رنگ آمیزی دیوار ها را انجام دهید.با این کار شانس به فروش رفتن خانه را هم بیشتر می کنید.اما قبل از این کار حتما دیوار ها را تمیز کنید ، تا خانه کاملا آماده بازدید مشتری شود.

 

 به زمان آفت کشی منزل توجه کنید

شاید وجود سوسک در خانه طبیعی باشد ، اما برای خریدار اصلا خوشایند نیست خانه ای را بخرد که در آن سوسک ها مشغول حرکت کردن هستند. پس حتما به این موضوع توجه کنید و مدتی قبل از شروع بازدیدها از خانه تمام مراحل آفت کشی را انجام بدید.

بعد از اینکه مقدمات لازم را برای فروش خانه آماده کردید ، خودتان را برای این سوالات آماده کنید.

این چهار سوال نابودگر هستند خیلی به جواب آن ها دقت کنید!

۱- چرا دارید جابجا می شوید؟

هر کسی برای جابجای دلیل خاص خودش را دارد.کار ، تحصیل ، ازدواج ، محله جدید ، خانه ی بزرگ تر و … . همه این ها عواملی است که باعث می شود افراد تصمیم برای تغییر محل سکونت خود بگیرند. اگر شما هم قصد فروش خانه دارد خودتان را برای این سوال ها آماده کنید چرا که معمولا %۹۰ خریداران از شما این سوال را خواهند پرسید.ممکن است این سوال برای شما خوش آیند به نظر نرسد و حتی باعث ناراحتی شما شود اما خریدار با پرسیدن این سوال فقط می خواهد مطمئن شود که دلیل جابجایی شما در  آینده منجر به جابجایی وی هم نشود و از این موضوع جلوگیری کند.

 

۲- همسایه ها چطور هستند؟ کمی از آنها بگویید!

شاید شما و خانواده تان شاغل هستید و هرگز  وقت این را نداشتید که با همسایه هایتان صحبت کنید و با آنها صمیمی شوید. و فقط در حد جلسات ساختمانی با آنها آشنایی دارید. در این صورت وقتی این سوال از شما پرسیده شد تعجب نکنید. شاید برای بقیه،همسایه ها و برخورد آنها مهم باشد. یادتان باشد ایده شما درباره یک همسایه خوب ممکن است کاملا با ایده آن ها متفاوت باشد.

مثلا شما همسایه ای را دوست دارید که آرام و ساکت باشد اما دیگری علاقه به معاشرت کردن با همسایه ها را دارد. در این صورت بهتر است که وقتی از شما راجب همسایه سوال پرسیده شد به یک جمله

( همسایه های واقعا خوبی داریم و تا به حالا به مشکل جدی برخورد نکردیم و در کنار هم به خوبی زندگی می کردیم) اکتفا کنید.

با گفتن یک جمله مثبت و با انگیزه هم خیال خودتان را راحت کنید و هم در ذهن خریدار یک نگرش مثبت ایجاد کنید.

البته به خاطر داشته باشید اگر موضوع خاصی است که باید خریدار در جریان باشد بهتر است که حتما آن را بیان کنید.

با این کار هم از بروز مشکلات جدی در آینده نه چندان دور جلوگیری می کنید و هم کار درستی انجام داده اید.

۳- اخیرا چه تعمیراتی در خانه تان انجام داده اید؟ 

اگر شما هم  جزو آن دسته از افرادی هستید که هنگام بازدید از خانه در کنار مشاور و خریدار حضور دارید علاوه بر این که باید به این سوالات پاسخ دهید ، شاهده یک سری از اتفاقات هم خواهی بود. حتما مشتری از شما می پرسید اخیرا چه تعمیراتی انجام داده اید و خانه چه مشکلاتی داشته؟

و بعد از پرسیدن این سوالات مشغول بازدید از خانه می شوند. هنگام بازدید خریدار حق خود می دانید که همه جای خانه را با دقت و جزئیات کامل ببیند. او ممکن است به قفل درب ها دقت کند ، دستگیره پنجره ها و بالکن را بررسی کند. کف خانه را چک کند و حتی بخواهد که داخل کمد دیواری هم ببیند. اگر خانه شما خالی باشد و وسایل خود را جمع کرده باشید این موضوع خیلی برای شما سخت نیست. اما اگر هنوز به طور کامل وسایل خود را جمع نکردید و در خانه سکونت دارید ممکن است این بازدید برای شما اصلا خوشایند نباشد. بنابراین اگر قصد فروش خانه را دارید باید خود را برای هرگونه اتفاقی آماده کنید.  چون قرار است با آدم های جدید و برخورد های مختلفی آشنا شوید.

مطالعه این مقاله
مقایسه بازارهای مالی در سال جاری و پیش بینی های مالی سال۱۴۰۰

۴– می‌بینم همسایه‌تان منزلش را فروخته؛ خانه‌شان را چه قیمتی برای فروش گذاشته بودند؟

خریدارن وقتی که تصمیم برای خریدن خانه می گیرند شروع به بازدید از خانه های زیادی می کنند. حتی ممکن است چندین بار به کوچه و خیابان شما سر بزنند و از خانه های زیادی در آن محدوده بازدید کنند. پس اگر راجب خانه همسایه هایتان و قیمت گذاری آن ها سوال پرسیدند اصلا تعجب نکنید. سوالاتی که مربوط به قیمت گذاری و بخش مالی است را کاملا بر عهده مشاور املاک خود بگذارید.

چرا که تنها مشاور املاک است که با دانش و آگاهی و تسلط به قیمت های روز ، بازار می تواند ارزش خانه ها را مشخص کرده و پاسخگوی هر نوع سوالی در این زمینه باشد.

چند نکته مهم در خصوص طفره رفتن از سوالات ویرانگر

  • حتما یک مشاور املاک با تجربه و حرفه ای را برای فروش خانه خود انتخاب کنید
  • به توصیه های مشاور املاک گوش کنید
  • سعی کنید در هنگام بازدید خانه نباشید
  • خودتان را برای هر نوع برخورد و سوالی آماده کنید
  • تصمیم قطعی برای فروش خانه خود بگیرید

(امیدواریم فروش خوبی داشته باشید)

اگر در زمینه فروش خانه تجربه ای دارید با ما به اشتراک بگذارید.

 

به فروش رفتن سریع ملک، یکی از دغدغه های بسیار مهم افراد در زمان فروش است. معمولا در بیشتر واقع شاهد این هستیم که مدت زمان زیادی از آگهی کردن ملک می‌گذرد و علیرغم بازدیدهای زیادی که از ملک انجام شده هنوز فردی برای خرید اقدام نکرده است.

 

 

 

در این جور مواقع سوالات زیادی مانند: آیا ملک من مشکلی دارد؟ مبلغی که تعیین کردم برای فروش زیاد است؟ و … ذهن فروشنده را درگیر می کند. از طرفی فروش سریع ملک در بعضی از مواقع موضوعی کاملا حیاتی محسوب می‌شود و اگر زمان مناسب آن بگذرد فرد مجبور به تخفیف و کاهش قیمت ملک می‌شود. این موضوع شاید برای خریدار خوشایند باشد اما می تواند برای فروشنده ضرر و زیان مالی به همراه داشته باشد.

 

 

 

اگر شما هم قصد فروش سریع ملکتان را بدون تخفیف دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید. تا با نکات بسیار مهمی در این زمینه آشنا شوید.

 

 

 

از مشاور املاک درخواست کمک کنید

متاسفانه باور بیشتر افراد در زمان فروش و یا خرید ملک این است که مشاورین املاک نمی‌توانند راهنمای خوبی باشند و پرداخت حق کمیسیون را هزینه‌ای اضافی می‌دانند. در صورتیکه واقعیت ماجرا این طور نیست. یک مشاور املاک معتبر و قابل اعتماد فردی است که سال‌ها در زمینه خرید و فروش و یا رهن و اجاره ملک تلاش کرده، و بهتر از هر فرد دیگری به بازار مسکن تسلط دارد و به خوبی با روش‌های قیمت گذاری و فروش اصولی ملک آشنایی دارد. حضور یک مشاور املاک حرفه‌ای و مورد اعتماد می‌تواند روند فروش ملک شما را سریع‌تر کند و به بهترین شکل ممکن ملک شما را به فروش برساند. در نتیجه حتما از راهنمایی های مشاورین املاک در زمان فروش ملک استفاده کنید.

 

 

خانه را برای بازدید آماده کنید

همه‌ی افراد دوست دارند خانه‌ای را خریداری کنند که در آن حس خوب زندگی جریان داشته باشد. یکی از وظایف اصلی شما به عنوان فروشنده در زمان بازدید از ملک، آماده کردن خانه برای بازدید است. خودتان را در جایگاه مشتری قرار بدید و از دیدگاه آن به همه‌ جای خانه نگاه کنید. فضای اصلی خانه را کاملا تمیز کنید و وسایل اضافه را از داخل سالن پذیرایی خارج کنید. اگر مشغول جمع کردن وسایل هستید، کارتون های بسته ‌بندی شده را به یک گوشه‌ی از خانه انتقال بدید و از ایجاد هرج و مرج در زمان بازدید جلوگیری کنید. معمولا بیشتر خریداران در زمان بازدید، همه جای خانه را بررسی می‌کنند. بنابراین از اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی غافل نشوید. قبل از بازدید از تمیز بودن سرویس های بهداشتی مطمئن شوید و حتما از خوشبو کننده های محیط استفاده کنید.

مطالعه این مقاله
قیمت علیه قیمت در بازار مسکن

 

به آشپزخانه در زمان فروش ملک اهمیت بیشتری دهید

همیشه اولین مکانی که در زمان بازدید از ملک مورد ارزیابی قرارمی‌گیرد، آشپزخانه است. خریداران اهمیت بسیار زیادی به آشپزخانه می‌دهند. اگر ملک شما نیاز به بازسازی ویژه‌ای دارد اما شما وقت و یا هزینه‌ کافی برای بازسازی آن را ندارید، پیشنهاد می کنیم فقط به بازسازی آشپزخانه بپردازید. چرا که بازسازی آشپزخانه به تنهایی می‌تواند ارزش ملک شما را دوچندان کند. عوض کردن کابینت ها و یا رنگ کردن آنها، تعویض و یا تعمیر لوله‌کشی ها می تواند تغییرات چشم گیری در خانه شما ایجاد کند.

 

در حد امکان تعمیرات لازم را انجام دهید

در زمان فروش خانه باید این نکته را در نظر بگیرید که در بعضی از مواقع هزینه‌های بازسازی ملک به طور کامل بازگردانده نمی‌شود و حتی در بعضی از مواقع ارزش ملک را نیز دوچندان نمی‌کند. اما با انجام دادن آن می توان ارزش واقعی ملک را حفظ کرد. در نتیجه به چشم خریدار به ملک خود نگاه کنید. هر جایی از خانه که احساس کردید نیاز به تغییر و یا تعمیر دارد را انجام دهید.

یکی از بخش‌های مهمی که در زمان فروش و یا رهن و اجاره ملک باید به آن توجه کنید، دیوارها و تمیز بودن آنهاست. با رنگ آمیزی دیوارها می‌توانید توجه مشتری را تا حد بسیار زیادی جلب کنید. نکته بعدی که می تواند در زمان فروش مخصوصا فروش ملک های قدیمی مهم باشد، تعویض در و پنجره‌ است. در واقع با عوض کردن در و پنجره های قدیمی ارزش و امنیت ملک را بالا می برید.

 

ایده های مثبت در ذهن مشتری ایجاد کنید

هر خانه‌ای بر اساس ایده و سلیقه فردی اشخاص چیده می‌شود و ممکن است برای خریداران جذاب نباشد! اگر در زمان بازدید از خانه متوجه شدید که خریداران با معماری داخلی مشکل دارند و یا بخشی از خانه را نمی‌پسندند می توانید به آن ها ایده تغییر و جابه جایی بدهید. با توجه به شناختی که از ملک خود دارید می توانید ایده های مفیدی را جهت بازسازی و یا تغییر دکوراسیون در ذهن مشتری ایجاد کنید.

 

مراقب حیوانات خانگی باشید

همان طور که بسیاری از افراد علاقه‌مند به نگهداری از حیوانات خانگی هستند، افرادی هم هستند که از حیوانات خانگی می‌ترسند و یا علاقه‌ای به نگهداری از آن ها در آپارتمان ندارند. اگر شما از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید سعی کنید در زمان بازدید از خانه، آن ها را در باکس و یا قفسه مخصوص قرار بدید تا در زمان بازدید مشکلی ایجاد نشود.

 

به حواشی توجه نکنید

وقتی تصمیم به فروش ملک گرفتید و قیمت مناسبی را برای فروش تعیین کردید، به حواشی و حرف‌های اطرافیان توجه نکنید. دقت کردن به صحبت‌های دلالان و سایر افراد که تخصصی در این زمینه ندارند می تواند ذهن شما را آشفته کند.

 

حذف پارکینگ بزرگترین اشتباه در زمان فروش است

این روزها فروش پارکینگ به صورت جداگانه مزیتی برای فروشنده محسوب می‌شود. و می تواند در بعضی از مواقع سود بیشتری برای فروشنده داشته باشد. اما به این نکته توجه کنید که فروش پارکینگ به صورت جدا می تواند روند فروش ملک را به تاخیر انداخته و کار شما را دشوار کند. در نتیجه اگر زمان در فروش خانه برای شما حائز اهمیت است، پارکینگ را حذف نکنید.

 

روش تبلیغاتی مناسبی را انتخاب کنید

در مطلب بالا به این موضوع اشاره کردیم که برای خرید و فروش ملک و یا رهن و اجاره بهتر است که از مشاورین املاک مورد اعتماد کمک بگیرید. اما اگر به هر دلیلی قصد دارید تا فروش ملکتان را به تنهایی و بدون واسطه انجام دهید، حتما به تبلیغات توجه کنید. تبلیغات مفید و به شیوه صحیح می تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر ملک خود را بفروشید و مشتریان واقعی برای ملک خود پیدا کنید. یکی از شیوه های تبلیغاتی که می تواند در فروش سریع خانه به شما کمک کند تبلیغات و درج آگهی در وب سایت های تخصصی درج آگهی املاک است. این روزها با توجه به مشغله داشتن مردم و کمبود وقت بیشتر حواس‌ها متمرکز در تبلیغات هوشمندانه و تخصصی است. پیشنهاد ما برای تبلیغات فروش و یا رهن و اجاره ملک شما استفاده از وب سایت تخصصی درج آگهی املاک شابش است.

مطالعه این مقاله
معرفی پروژه میثم نهاجا فاز ۴ پرند

 

 

 

املاک پرند یک وب سایت تخصصی در زمینه‌ی خرید و فروش املاک است که به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان و به راحتی ملک خود را آگهی کنید. به علت تخصصی بودن وب سایت شابش شانس بازدید از آگهی شما و پیدا شدن مشتریان واقعی دو برابر می‌شود. علاوه بر این می توانید از قابلیت واتساپ برای ایجاد ارتباط سریع‌تر استفاده کنید.

 

 

 

نتیجه گیری:

 

فروش ملک هم مانند خرید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورت بروز هر گونه اشتباه می تواند عواقب جبران ناپذیر و ضرر و زیان مالی به‌همراه داشته باشد. یکی از نکات مهمی که در زمان فروش خانه باید به آن توجه کرد، زمان لازم برای فروش ملک است. اگر شما هم قصد دارید تا در سریع ترین زمان ملک خود را بفروشید حتما به این موارد دقت کنید:

 

 

در ابتدا با یک مشاور املاک مورد اعتماد مشورت کنید.

قبل از بازدید حضوری، حتما خانه را مرتب و آماده کنید.

سعی کنید پارکینگ و یا انباری را از ملک خود حذف نکنید.

اگر ملک شما نیاز به بازسازی دارد در اولین زمان اقدام کنید.

اگر قصد دارید تا ملک را بدون واسطه بفروشید از وب سایت های تخصصی برای تبلیغات و درج آگهی استفاده کنید.

تعویض در و پنجره‌های قدیمی را در اولویت کاری بگذارید.

 

 

به نظر شما کدام یک از مورد گفته شده نقش بسیار مهمی در فروش سریع ملک دارد؟ پیشنهاد شما برای فروش سریع ملک چیست؟

 

 

حتما برای بسیاری از افرادی که صاحب خانه ای هستند پیش آمده که تصمیم بگیرند خانه خود را بفروشند. گاهی علت فروش خانه، خرید خانه بزرگ‌تر و مجلل‌تر است و گاهی نیاز مالی برای گذران زندگی یا پشت سر گذاشتن بحران اقتصادی در خانواده علت اصلی فروش است. درهرصورت، همه ما دوست داریم که خانه زودتر فروش برود و به هدفمان برسیم و این مرحله را پشت سر بگذاریم.

 

اما معمولا فروش خانه، خصوصا در شرایط کسادی بازار مسکن اصلا کار راحتی نیست و شاید ماه‌ها طول بکشد تا مشتری و خریدار پیدا شود؛ آن هم شاید! و نه با قیمت تعیین شده از طرف شما، بلکه زیر قیمت و با شرایط و به صورت قسطی.

 

اما در همین بازار کساد اگر هوشمندانه عمل کنید و از ترفندهایی برای چشم‌گیر کردن خانه با صرف هزینه‌های معقول و کم استفاد کنید، قطعا نسبت به بقیه فروشنده‌ها وضعیت بهتری خواهید داشت و خانه شما زودتر به فروش خواهد رفت.

 

در این مقاله ۴ راهکار و ترفند کلیدی برای گران تر و سریع تر فروختن یک خانه را بررسی می‌کنیم تا بتوانید براساس بودجه و سلیقه خود این ترفندها را به‌کار بگیرید و خانه خود را زودتر از بقیه بفروشید.

 

 

 

راهکار اول : با رنگ‌های زیبا به خانه خود روح و انرژی ببخشید

شاید باور نکنید که کشیدن دستی به سروروی دیوارها، با رنگ‌های شاد و متنوع می‌تواند چه تاثیر مثبتی در نظر خریدار ایجاد کند و تا چه اندازه می‌تواند هنگام بازدید از خانه باعث جذب خریدار شود.

 

فقط کافی است یک صبح که از خواب بیدار می‌شوید کمی به رنگ‌های اطرافتان دقت کنید. همه خانه‌ها و همه شهر خاکستری!

 

ما هم عادت کرده‌ایم که حتی در خانه‌هایمان  از رنگ‌های غم انگیز خاکستری و سفید و قهوه‌ای استفاده و چشم‌هایمان را از دیدن رنگ‌های جذاب، شاد و انرژی‌بخش محروم کنیم.

 

فقط یک پیشنهاد

بیایید همین حالا تصمیم بگیریم که سبک زندگی و دیدمان را به رنگ‌ها کمی عوض کنیم و رنگ‌های شاد و متنوع را به روزهای زندگی و خانه‌هایمان بپاشیم و ببینیم چقدر از محیط اطرافمان انرژی خواهیم گرفت و چقدر بهره‌وری و تمرکزمان بالاتر می رود و شادتر خواهیم شد.

 

پس اولین قدم برای فروش بهتر خانه این است که خودتان را جای مشتری و خریداری که برای بازدید به خانه شما می آید بگذارید.

مطالعه این مقاله
بنچاق چیست

 

آیا دوست دارید با یک خانه کثیف، غم‌انگیز و بی‌روح روبرو شوید یا  ترجیحتان خانه‌ای تمیز، پرانرژی و شاد است که در آن از رنگ‌های خیره‌کننده‌ای استفاده شده است که هر فردی را جذب خود می‌کند؟

 

اگر به‌صورت جدی قصد فروش خانه خود را دارید همین حالا دست به کار شوید و سری به نزدیک‌ترین رنگ فروشی محلی بزنید و با یک قلمو یا غلطک و گالن رنگ چندین میلیون ارزش خانه تان را بالا ببرید و منتظر یک معامله خوب و یک خریدار خوب طی چند هفته آتی باشید!

 

 

راهکار دوم : بهبود سیستم روشنایی خانه

یکی از قسمت‌های خانه که معمولا ما موقع فروش خانه به آن بی‌توجه هستیم، سیستم نور و روشنایی است. همیشه موقع تخلیه خانه و واگذاری برای فروش شاید تنها کاری که انجام می‌دهیم برجا گذاشتن تنها یک لامپ ۱۰۰ ولت است!

 

و توقع داریم در این شرایط اولین مشتری و خریداری که برای بازدید خانه از راه می‍‌‌رسد در همن لحظه قولنامه را، آنهم با قیمت مدنظر ما بنویسید!! باید بگوییم متاسفیم اما اگر قصد دارید با این روش‌ها پیش بروید، حالاحالاها باید چشم انتظار یک مشتری خوب برای خانه خود باشید.

 

پس اگر تصمیم دارید خانه خودتان را سریع و گران‌تر بفروشید حتما فکری به حال سیستم روشنایی خانه  بکنید. اگر نمی‌خواهید بودجه زیادی صرف کنید و برایتان فروش سریع خانه در اولویت نیست همین که همه اتاق‌ها، سالن، آشپزخانه و سرویس بهداشتی  لوستر یا لامپ قابل روشن شدن داشته باشند کافی است.

 

اما اگر می خواهید خانه خود را خیلی سریع تر و با قیمت بسیار بالاتر بفروشید شاید بد نباشد به این پیشنهاد هم فکر کنید: سیستم روشنایی هوشمند و پرده برقی هوشمند.

 

هوشمندسازی سیستم روشنایی

این روزها یکی از جذابیت‌های تکنولوژی در خانه‌ها، هوشمند سازی است.

 

فقط تصور کنید خریداری که برای بازدید خانه شما می‌آید با خانه ای روبرو شود که به سیستم روشنایی هوشمند مجهز شده باشد و به‌محض ورود چراغ راهرو و خانه و اتاق ها برای او به صورت اتومات روشن شود و به محض خروج او خاموش شود.

 

در این زمان است که لازم است شما یا مشاور املاک برای او توضیح دهد که این خانه به سیستم روشنایی هوشمند مجهز است و او می تواند طبق سناریو های مختلف به سیستم روشنایی فرمان بدهد که طبق خواسته او رفتار کند؛ مثلا با تعریف سناریو میهمانی به محض ورود میهمانان چراغ های سقفی و لوسترها روشن شوند و در طول میهمانی با تغییر رنگ نورها یک میهمانی به یاد ماندنی برای میهمانان و میزبان فراهم کند، یا با تعریف سناریو شام همه چراغ ها را خاموش کند و فقط لوسترهای بالای میز روشن شوند و یا در هنگام مطالعه چراغ ها پر نور تر و در هنگام استراحت کم نور تر شود.

 

یا با نصب پرده برقی در همان اولین نگاه می توانید برق هیجان را در چشمهای خریدار ببینید.

 

خودتان را جای مشتری بگذارد. آیا از خانه ای با این امکانات که مثلا فقط با لمس یک دکمه روی ریموت کنترل یا گوشی موبایل بتوانید پرده های خانه را کنار بزنید یا ببندید به راحتی میگذرید؟!!

 

راهکار سوم : باز سازی حمام و آشپزخانه را فراموش نکنید

این دو بخش خانه جزو مکان‌هایی هستند که حتما خریدار به آنها سر می‌زند و قطعا زیبا و تمیز بودن آن‌ها در ایجاد ذهنیت مثبت او نسبت به خانه شما تاثیر خواهد گذاشت. اگر کابینت‌های آشپزخانه شما خیلی قدیمی هستند یا کاشی‌های آشپزخانه و سرویس بهداشتی، کثیف، چرک و ترک خورده هستند قطعا نظر مشتری نسبت به خرید خانه شما منفی خواهد بود.

 

اما آیا در این مورد برای جلب رضایت خریدار باید الزاما میلیون‌ها تومان پول خرج کنید؟ نه اصلا!

 

اگر قصد ندارید هزینه زیادی صرف بازسازی خانه کنید فقط می توانید دستی به سر و روی کابینت‌ها بکشید و مثلا با هزینه خیلی کم کابینت ها را رنگ و دستگیره‌های آنها را عوض کنید و حس مثبت در خریدار در همان نگاه اول ایجاد کنید.

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
لطفا به این نوشته از ۵ امتیاز دهید
[جمع امتیاز: ۳۰۰ میانگین: ۵]
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما