مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
blank

محیط زیست پرند

محیط زیست پرند

طبیعت پرند

زباله های پرند به کجا برده میشوند ؟
از آغازاجرایی شدن حمل زباله های شهر جدید پرند به مرکز دفع زباله درشهرستان رباط کریم ۵ سال میگذرد !
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم از انتقال زباله های بزرگترین شهرک مسکونی استان تهران(شهر جدید پرند ) به مرکز دفع زباله شهرستان رباط کریم براساس مصوبه کارگروه پسماند خبر داد.

ایوب زارع با اعلام این خبر گفت: توجه جدی به سلامت مردم در مناطق مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مدیریت پسماند در شهرهای جدید این مهم را دوچندان می کند.

وی افزود: بر این اساس در دومین کارگروه پسماند شهرستان در سال ۹۳  که با حضور تمامی اعضای کارگروه برگزار شد موضوع حمل و انتقال پسماندهای شهر جدید پرند به مرکز زباله شهرستان رباط کریم مورد تاکید قرار گرفت.

زارع با اشاره به اینکه با پیگیری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم اولین گام در رفع یکی از مهمترین معضل محیط زیستی در پرند برداشته شد اظهار داشت: این شهرک ملزم به رعایت مدیریت پسماند گردید.

محیط زیست پرند و سلامت شهروندان این شهر جدید برای مسئولین امر بسیار با اهمیت است .

پرند و کرونا ویروس

تدابیر مسئولین و مردم شهر جهت  جلوگیری و کنترل کرونا ویروس  اقدام به پخش ماسک و مواد ضدعفونی کننده بهداشتی بین شهروندان نمودند .
همچنین نیروهای جهادی هر روز با مراجعه به ساختمانهای مسکن مهر اقدام به ضد عفونی کردن راهرو ها و آسانسور ها و راه پله ها میکنند .

حیوانات در شهر جدید پرند
یکی از کارهای شایسته ای که در پرند انجام میشه عقیم سازی و تحت نظر قرار دادن حیوانات خصوصا سگ هاست .
تمامی حیوانات در پرند تگ های مخصوصی روی گوش دارند که نشون دهنده عزم جدی شهرداری برای محافظت از محیط زیست است.

سیل در پرند
در فرودین ماه امسال با بارش شدید باران و جاری شدن آب و در برخی از مناطق آب گرفتی صورت گرفت
شرکت عمران و با کمک شهرداری پرند در کنتر از چند ساعت دست به کار شدند و با اقدام سریع جلوی خسارات احتمالی رو گرفتند .
ناگفته نماند که هیچ واحد مسکونی در این اتفاق خسارتی متحمل نشد.

طرح تعویض مخازن و زیر مخزنی های زباله در سطح شهر
به گزارش روابط عمومی شهرداری پرند؛ طرح تعویض مخازن و زیرمخزنی های زباله در فازهای صفر، یک و دو توسط معاونت خدمات شهری شهرداری پرند اجرا می شود.
محمد حاجی محمدلو با اعلام این خبر گفت: با گذشت زمان و فرسوده شدن مخازن زباله و سازه زیر آن، همچنین درخواست شهروندان جهت تعویض و نصب باکس های زباله جدید، شهرداری این طرح را اجرا می کند.
وی ادامه داد: مشکلی که مخازن و زیر مخزنی های زباله قدیمی داشت، استفاده از ورق فلزی نازک و نا مرغوب بود که در اثر تماس با شیرآبه زباله و آب مقاومت نداشت و زود پوسیده و نا کارآمد می شد. همچنین به خاطر جنس فلزی آن در معرض سرقت قرار داشت.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری پرند افزود: در این طرح، از زیر مخزنی های بتنی و مقاوم استفاده شده که در مقایسه با نمونه های قبلی از طول عمر بیشتری برخوردار است و احتمال جابجایی و سرقت ندارد.
حاجی محمدلو از دیگر مزایای مخزن های جدید نام برد و عنوان کرد: این مخزن ها از ورق ۲ میلی متری گالوانیزه ساخته شده و به چرخ های پلی اورتان مجهز است که هر کدام از این چرخها تحمل بار ۳۰۰ کیلوگرم را دارد.
این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: با تغییر سازه مخازن قدیمی که دارای کف صاف بوده و باعث بوی نامطبوع و نیز پوسیدگی در اثر بارندگی می شد، مخازن جدید باشیب مناسب، کف محدب و شیر قابل تخلیه جایگزین می شود که با این اقدام هم  تخلیه زباله ها بهتر انجام می شود و هم سر و صدای زیاد هنگام تخلیه زباله ایجاد نمی شود، ضمن اینکه شستشو و نظافت آنها راحت تر انجام می شود.
وی در پایان اضافه کرد: بودجه تخصیص یافته به این طرح ۳ میلیارد ریال است و تا پایان مهر ماه کلیه مخازن و زیر مخزنی ها در سه فاز تحت نظارت شهرداری تعویض و جایگزین می شود.

مشارکت مردمی در پرند زبانزد است

مشارکت مردمی پرند

به گزارش روابط عمومی شهرداری پرند؛ در اقدامی جالب و تحسین برانگیز مراسم نمادین پاکسازی ارتفاعات شهر جدید پرند برگزار شد و با مشارکت مردم و نهادهای خدماتی و دولتی پاکسازی بخشی از ارتفاعات پارک کوهسار انجام شد..
مجید آقاجانلو سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری پرند در باره این اقدام گفت: به منظور فرهنگ سازی  حفظ محیط زیست و بحث پسماند، پارک کوهسار شهر جدید پرند با همکاری شهرداری ، محیط زیست و کانون مردم نهاد حامیان محیط زیست، پاکسازی شد.
وی با بیان اینکه منطقه پارک کوهسار تنها منطقه تفریحی و گردشگری پرند است افزود: به دلیل استفاده اکثر مردم از ظروف یکبار مصرف در این منطقه از شهر متاسفانه تولد زباله در این مکان بسیار زیاد بوده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: اگر مدیریت دستگاه های اجرایی و مشارکت مردمی در این زمینه نباشد در آینده بسیار نزدیک این گونه تفرجگاه ها دیگر قابل استفاده نمی باشد زیرا انباشت زباله منظر زیبای طبیعت را مخدوش کرده واکوسیستم آن منطقه دچار مشکل می شود.

چرا سرمایه گذاری در املاک
مهندس آقاجانلو ادامه داد: در این پاکسازی مقدار زیادی از زباله های غیر قابل تجزیه (پلاستیکی) جمع آوری و توسط ماشینهای حمل زباله خدمات شهری شهرداری پرند از محل خارج و به محل مجاز دفن انتقال یافت.
وی توصیه کرد: شهروندان می توانند به جای استفاده از نایلکس ها و ظروف یکبار مصرف که اغلب غیر قابل تجزیه و یا دیر تجزیه هستند از ظروف و کیسه های جایگزین که از مواد طبیعی و سلولزی ساخته شده در طبیعت استفاده کنند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری پرند افزود: یکی از طرح هایی که شهرداری پرند با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم و گروههای مردم نهاد زیست محیطی شهر جدید پرند درجهت ارتقاء فرهنگ زیست محیطی اجرا خواهد نمود، ترغیب مردم به کاهش تولید زباله در محل زندگی و فضای کسب و کار می باشد.
وی در پایان اظهار کرد: امید است این حرکت فرهنگ ساز موجب برانگیختن حس مشارکت و ایجاد همدلی در رسیدن به محیط زیستی پاک و عاری از هرگونه آلاینده باشد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

لطفا نظزات خود را با ما در میان بگذارید

  1. ما سال ۹۱ اومدیم پرند
    اون موقع بوی بدی می امد از سمت رودخانه
    الان در اونجا پارک مشاهیر رو زدن و خیلی خوب شده هم مردم استفاده میکنن و دیگه مشکل بوی بد رو هم نداریم
    مرسی از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما