مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
قیمت مسکن1400

قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰+ قیمت مسکن ۱۴۰۰ پرند+فیلم

دکتر مسعود مرادی  با اشاره به موضوع مهم قیمت ها و در جواب به این پرسش که وضعیت قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود ؟

پاسخ داد :

با توجه به نرخ تورم و افزایش قیمت در تمامی بخش ها این انتظار میرود که درصد معقولی که حداقل امیدوارم با نرخ تورم پیش رود را پیش بینی میکنم.

 

اما متاسفانه باید عرض کنم که اگر بخواهیم نگاهی واقع بینانه داشته باشیم به وقایع متوجه خواهیم شد که؛ از تقریبا آبان ماه سال ۹۹ تا حداقل تیر ماه ۱۴۰۰ بازار املاک بنا به دلایل مختلفی در رکود به سر میبرد !
و این این موضوع به معنی جمع شدن تقاضا پشت درهای بازار است!

اگر بخواهیم کمی اقتصادی به موضوع نگاه کنیم خوبه که به قانون عرضه و تقاضا توجه بیشتری نماییم .

به هر حال بازار همیشه باید در جریان باشد ….جریان عرضه و تقاضا !
اگر به هر دلیل این جریان با تداخل مواجه شود بازار دچار رکود خواهد شد !

بعد از مرحله ی گذر از رکود وارد دوره رونق خواهیم شد که  احتمالا همزمان با دولت حضرت آیت الله رئیسی از شهریور ماه خواهد بود

این زمان است که قیمت املاک به صورت ناگهانی رشد خواهد کرد !!!!
چرا ؟

دوباره باید نگاهمان را منطقی و اقتصادی کنیم و ببینیم که علم اقتصاد به ما چه چیزی رو یاد آوری میکنه ؟

وقتی حجم عظیمی از تقاضا برای خرید آپارتمان در پرند یا هر جای دیگر به یکباره وارد یک بازار میشوند بازار برای سود دهی بیشتر معمولا دو راه بیشتر ندارد !

مطالعه این مقاله
چطور اقساط وام بانکی را محاسبه کنیم؟

راه اول افزاریش تولید و تیراژ با هزینه پایین تر و عمده و سود در تعداد بالا یا سود با افزایش قیمت محصول !

در بحث املاک و مستغلات چون محصول ما زمین و املاک است و جایگزینی ندارد ؛ به این معنا که نه میشود آن را تولید کرد نه میشود آن را تکثیر کرد نه میشود آن را از کرات دیگر وارد کرد !

ما فقط یک زمین داریم ! زمین ما فقط ایران دارد یک پرند دارد ….

چون بازار یا بهتره بگیم جریان عرضه و تقاضا دچار مشکل میشه قیمت محصول افزایش پیدا میکنه به دلیل بهم خوردن تعداد متقاضیان خرید مسکن بسیار بیشتر از فروشندگان مسکن  خواهد شد و فعالان بازار هم نخواهند توانست در کوتاه مدت این حجم از تقاضا رو پوشش بدهند .

اینگونه خواهد شد که به قول معروف آب گل آلود خواهد شد به این معنی که این جریان شفاف با ورود ناگهانی و انبوه متقاضی که حدود یک سال پشت در انتظار بوده !

و متاسفانه افراد سود جو که به دنبال فرصت طلبی هستند به این بازار هجوم آورده و اقدام به خرید کرده و هر لحظه قیمت ها رو بالا و بالاتر میبرند …….

تا رکود بعدی ……….

آخرین گزارش بانک مرکزی حاکی از این است که متوسط قیمت مسکن در تهران به بیش از ۲۶ میلیون تومان رسیده است. میزان تورم قیمت مسکن در آخرین آمار یعنی مهر ماه امسال ۱۰ درصد اعلام شده که حتی نسبت به دیگر بازارها نیز روند صعودی‌ تر داشته است.

دکتر مسعود مرادی در پاسخ به این سوال که با توجه به روند فعلی بازار و نوسان قیمت مصالح ساختمانی آیا تا پایان سال بر هزینه ساخت مسکن افزوده خواهد شد؟ اظهار کرد: با توجه به تورمی که پیش‌ بینی می‌شود باید گفت تا پایان سال به حتم بر هزینه ساخت افزوده خواهد شد.

مطالعه این مقاله
دنیا نسل ششم ساختمان ها را می سازد، ما نسل سوم می سازیم

دکتر مسعود مرادی که با خبرآنلاین گفتگو می‌ کرد  در مورد میزان افزایش قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ و قیمت مسکن در ۱۴۰۰ عنوان کرد: بنده روند شش تا ۱۰ درصد افزایش قیمت در ماه را تا پایان سال قطعی می‌ دانم. اما جهش اصلی در تابستان سال آینده خواهد بود که جهش بسیار بالایی خواهد بود.

مشاهده جزئیات پلن های مشاوره خصوصی
پیشنهادات خاص تر
لطفا به این نوشته از ۵ امتیاز دهید
[جمع امتیاز: ۰ میانگین: ۰]
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما