مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند
مسکن املاک پرند-بنگاه پرند-آپارتمان پرند- مسکن مهر پرند

براساس آخرین مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری  ( مصوبه سال ۸۶ ) سقف جمعیت پذیری شهر جدید پرند به ۴۸۵/۰۰۰ نفر جمعیت افزایش یافته است. که بر اساس آخرین اخبار دریافتی این سقف در طرح جامع جدیدی که تصویب شده ولی هنوز ابلاغ نشده به ۸۵۰/۰۰۰ نفر افزایش یافته است

بنابر مطالعات طرح جامع ۱۳۸۵ تهران، حدود شهر تهران با توجه به الزامات زیست محیطی و ضرورت حفاظت و مدیریت یکپارچه محدوده بلافصل پیرامون شهر به ترتیب زیر تعریف شده است.

  • از جنوب به رودخانه شور (طبق مسیر مشخص شده در نقشه)
  • از شمال به خط الراس البرز، بین حوزه های آبخیز سد کرج و لتیان
  • از شرق به رودخانه جاجرود تا مرز شمالی شهرستان پاکدشت و سپس مرزهای غربی شهرستان های پاکدشت و ورامین (بر اساس نقشه رسمی وزارت کشور در بهار ۱۳۸۵).
  • از غرب به مرزهای غربی شهرستان تهران، رباط کریم و بخشی از شهرستان شهریار که در حوزه نفوذ مستقیم تهران قرار دارد.
  • حریم شهر تهران در منتهی الیه غربی محدوده شهر، کمربند سبز حایل بین شهرهای تهران و گرمدره است.

با توجه به حدود تعریف شده فوق و انطباق مرز جنوبی شهر جدید پرند با حد جنوبی حریم شهر تهران، شهر جدید پرند کاملاً درون حریم شهر تهران واقع شده است

با این حال و با توجه به مغایرت های قانونی موجود در خصوص محدوده حریم شهر تهران و تا اصلاح و تصمیم گیری مشخص در زمینه حریم شهر تهران، محدوده و حریم شهر پرند براساس مطالعات طرح جامع آن از شرق منطبق بر حریم شهر رباط کریم، از جنوب محدود به رودخانه شور و از غرب محدوده به مرز شهرستان شهریار و از شمال به ارتفاعات تخت رستم محدود می گردد.

بر این اساس تداخل حریم شهر تهران و شهر جدید پرند، به نوعی تناقض در ساختار مدیریتی و حفاظتی پهنه حریم دو شهر است که قابل توجه می باشد.

محدوده شهر جدید پرند از موقعیت استقرار منطقه ای خاصی برخوردار است که اعم ویژگی های آن را می توان چنین برشمرد:

الف- نقطه تلاقی حوزه های کرج – شهریار و اسلامشهر – رباط کریم

محدوده مورد نظر به عنوان محل تلاقی و همپوشانی دو حوزه مهم مجموعه شهری تهران به شمار می رود. که اولی (کرج – شهریار)، براساس مطالعات طرح مجموعه شهری محل استقرار ۳/۸ میلیون نفر و دومی (اسلامشهر- رباط کریم) محل سکونت ۱/۹ میلیون نفر در افق ۱۴۰۵ خواهد بود که در این میان نقش شهر جدید پرند با توجه به استقرار آن در محل تلاقی دو حوزه مذکور از اهمیت قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

ب- قرارگیری در حدفاصل سه مرکز ملی تبادل کالا و مسافر کشور در فراسوی کمربند سوم تهران

موقعیت ویژه محدوده مورد مطالعه و قرارگیری آن در مجاورت سه مرکز مهم حمل و نقل کالا و مسافر کشور (فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه پیام و ایستگاه آپرین) با نقش و عملکرد های ویژه آنها اهمیت خاصی را به اراضی و موقعیت استقرار شهر جدید پرند بخشیده است. اهمیت موقعیت مذکور از آن جهت که در حال حاضر مقرر است دو منطقه ویژه اقتصادی نیز در اراضی فرودگاه امام و فرودگاه پیام احداث شوند قابل توجه خواهد بود (نقشه شماره ۲۲۱-۲).

ج-برنامه انتقال و تمرکز کل تاسیسات و ادارات گمرک تهران به اراضی مجاورت ایستگاه آپرین

یکی از طرح ها و برنامه های احتمالی و قابل تحقق مجاور اراضی پرند، برنامه انتقال و تمرکز کلیه تاسیسات و ادارات گمرک تهران به اراضی مجاور ایستگاه آپرین است که با انتقال و تمرکز تاسیسات مذکور، اهمیت نقش پذیری و کارکرد خدماتی محدوده مورد مطالعه ارتقاء خواهد یافت. نقشه شماره ۲۲۱-۳ موقعیت تقریبی استقرار تاسیسات گمرک در مجاورت اراضی محدوده طرح را نشان می دهد.

د- قرارگیری محدوده استقرار پرند در یکی از سه راس مثلث تهران – کرج- پرند

نکته قابل توجه دیگر در خصوص موقعیت شهر جدید پرند، قرارگیری این شهر در یکی سه راس مثلث ارتباطی کانون های جمعیتی مهم تهران – کرج – پرند می باشد. این ارتباط دو سویه در هر ضلع، از نقطه نظر تمرکز جمعیتی – فعالیتی، اشتغال و به تبع آن اقتصاد قابل بررسی میباشد همگام با توسعه آتی شهر جدید پرند بر اساس چشم انداز آتی، می توان امید داشت این کانون جمعیتی به همراه دو کلانشهر مذکور به یکی از مراکز مهم (و به عنوان کلانشهر آتی) در مجموعه شهری تهران با توان جذب جمعیتی بالا تبدیل شود.

هـ – مجاورت با شبکه های مهم ارتباطی

ایجاد دسترسی سریع و آسان به مراکز مختلف و ایجاد شبکه حمل و نقل با کارایی بالا یکی از نکات طراحی و مکان یابی شهر در محدوده فعلی آن است. آزادراه تهران – ساوه، فرودگاه بین المللی امام، آزادراه تهران – قم، راه آهن تهران – جنوب و راه آهن شهری تهران – پرند بیانگر قرارگیری شهر پرند در محل عبور شریان های اصلی کشور است که برنامه های اتصال شهر به شبکه مترو و اتوبوس های شهری و قطار بین شهری نیز از دیگر نقاط قوت شهر در زمینه حمل و نقل عموم

نقشه پرند
نقشه پرند
نقشه پرند
نقشه شهر جدید پرند

نقشه شهر جدید پرند (املاک پرند)۰۹۱۲۱۲۸۱۳۲۸

نقشه فاز سه مپسا
نقشه فاز ۳ مپسا
نقشه فاز 4 پرند
نقشه فاز ۴ پرند
نقشه فاز 2 پرند
نقشه فاز ۲ پرند

نقشه پروژه کیسون پرند
نقشه پروژه کیسون پرند
نقشه هسا پرند
نقشه هسا پرند فاز ۶
نقشه مپسا پنج 5
نقشه مپسا ۵
نقشه شهرک آسمان پرند
نقشه کوزو ۶
نقشه پرند
نقشه جنوب فاز 4 پرند
نقشه جنوب فاز ۴ پرند

ی در آینده به شمار می رود

شهر جدید پرند به دلایل مختلف که تعدادی از آنها در زیر ذکر میشود اهمیتی فوق العاده داشته و آینده درخشانی برای آن پیش بینی می شود ::

۱ – مساحت نهائی شهر پرند ۲۵۰۰۰ هکتار (در قالب ۱۵ فاز مسکونی – شهرک صنعتی – ناحیه نمایشگاهی – پارک جنگلی و ۶ منطقه تفریحی ) معادل یک سوم شهر تهران در نظر گرفته شده است.

۲ –  نزدیکی به فرودگاه بین المللی امام

۳ – ساخت بیش از یکصد هزار واحد پروژه مسکن مهر در این شهر

۴ – به دلیل قرارگیری پرند در محدوده سه استان تهران – البرز و مرکزی در حال حاضر پرند از لحاظ اداری و تقسیمات کشوری بلاتکلیف است به همین دلیل زمزمه های در وزارت مسکن ، شورای عالی شهرسازی و معاونت ریاست جمهوری (شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی) مبنی بر تبدیل پرند به منطقه آزاد تجاری شنیده می شود .

۵ – فاز های ۶ و ۷ پرند به وسیله جاده ای که از بین کوه های تخت رستم می گذرد و در حال ساخت است به کرج متصل می گردد .

۶ –  ساخت بیش از ۱۵۰۰۰ واحد با کیفیت توسط شرکت های خصوصی و مردم

۷ –  اختصاص خط ۱ مترو تهران به پرند و تکمیل آن در آینده نزدیک که در این صورت پرند به طور مستقیم و بسیار سریع به مناطق شمالی تهران متصل می گردد .

۸ – وجود شهرک صنعتی ۵۰۰ هکتاری اختصاصی شهر که به شدت در حال گسترش است و تا ۵۰۰ هکتار دیگر قابل توسعه است.

۹ –  نزدیکی به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

۱۰ – قرار گرفتن در مسیر راه آهن سراسری کشور و وجود خط فعال ریلی تهران – پرند جهت جابجائی بار و مسافر

۱۱ – دارا بودن ۲ نیروگاه اختصاصی برق

۱۲ – شروع به کار عملیات ساخت نمایشگاه بین المللی اکسپو و بهره برداری از آن تا آخر سال ۱۳۹۵ و احتمال انتقال نمایشگاه بین المللی تهران به پرند .

۱۳- تهیه مقدمات طراحی و ساخت مرکز تجارت جهانی پرند.

۱۴-  ساخت دریاچه مصنوعی و پارک آبی ۳۵ هکتاری در جنوب فاز ۲

۱۵-  طراحی و جانمائی پارک دیزنی لند با امکانات تفریحی منحصر به فرد در کشور *** در مرحله جذب سرمایه گذار و شروع عملیات زیرسازی  در ارتفاعات شمالی شهر .

۱۶- وجود شهرک سینمائی در نزدیکی پرند.

۱۷- طراحی و جانمائی دهکده المپیک جهت انتقال دهکده المپیک تهران در آینده به دلیل نزدیکی به فرودگاه

۱۸- افتتاح بزرگ ترین کارتینگ اتوموبیل رانی کشور در جنوب فاز صفر.

۱۹ – وجود یکی از بزرگترین سایت های دانشگاهی کشور به مساحت ۴۰۰ هکتار که به شدت در حال توسعه است و در حال حاضر روزانه بیش از بیست هزار دانشجو را آموزش می دهد .

۲۰ – ساخت بزرگترین مرکز تفریحی ، اقامتی ایران ( سرزمین ایرانیان ) در جنوب پرند با مساحت ۱۴۰۰ هکتار شامل : کارتینگ ، پیست فرمول یک ، پیست آفرود ، پیست خاکی ، پیست موتور ، پیست موتور کراس ، زمین گلف ، دریاچه مصنوعی ، شهرک ویلایی مسکونی ، هتل ، شهر بازی ، شهر خودرو و……

۲۱ – با تصویب کلیات طرح انتقال پایتخت در مجلس و اختصاص زمین ۴۵۰ هکتاری در پرند جهت این امر احتمال انتقال پایتخت اداری کشور به پرند بسیار قوت گرفته

۲۲ –  آب و هوای سالم و معتدل در تمامی فصل ها

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا هر گونه سرمایه گذاری در شهر به خصوص در بخش املاک در آینده نزدیک بازدهی بسیار بالایی خواهد داشت

لطفا به این نوشته از ۵ امتیاز دهید
[جمع امتیاز: ۰ میانگین: ۰]

تماس با ما